Detail státu

Chorvatsko Chorvatsko - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 3 950 Kč - 3 950 Kč.

Destinace:

Rozloha: 56 538 km
Měna: Chorvatská kuna
(kuna = 100 lipa)

Počet obyvatel: 4 784 000 
Úřední jazyk: chorvatština
Hlavní město: Záhřeb

Národní parky Chorvatska

Nejvzácnější rostlinné a živočišné druhy jsou soustředěny v sedmi národních parcích (Plitvická jezera, Paklenica, Mljet, Kornatské ostrovy, Brijunské ostrovy, Řeka Krka, Risnjak).

Chorvatské ostrovy

Ostrovů a útesů je 1 185. Velkých ostrovů je 69, z toho 67 je osídlených.

Flóra v Chorvatsku

S výjimkou skalnatých velehor nabízí Chorvatsko snad všechny evropské krajinné typy. Mimořádně členité mořské pobřeží, zalesněné horské hřebeny, zvlněné pahorkatiny, nedotčené pralesy, ostře zaříznutá říční údolí, mezihorské kotliny, vápencová území se skalními hřebeny, kaňony, propasti, jeskyně, jezera, krasové jevy, bažiny...

Chorvatská fauna

Přírodní zvláštností jsou např. šakali na ostrově Pelješac nebo hnízdiště supa bělohlavého. Mezi Kvarnerskými ostrovy (zejména v cresko-lošinjské oblasti) žije několik desítek delfínů skákavých. Velmi bohatý je svět hmyzu (typické jsou např. cikády).

Chorvatská kuchyně

Je velmi pestrá, ovlivněná kuchyní italskou, rakouskou, maďarskou a tureckou. Návštěvníci by si neměli nechat ujít rybí speciality a mořské plody. Kdo si na mořské plody nepotrpí, může ochutnat například pršut (vepřová šunka sušená na vzduchu), kotlovinu (kotlety pečené s klobásou, paprikami, zalité vínem), musaku (zapečená zelenina s masem a rýží), fiš-paprikáš (rybí paprikáš), paški sir (aromatický ovčí sýr z ostrova Pag). Návštěvníky často láká vůně skopového, pečeného na roštech. Pečeně se potírá pivem a slaninou. Za ochutnání stojí také chorvatská vína, travarica (bylinný likér) a lozovača (pálenka z hroznů), ořechovice a rakije.

Střední Dalmácie

Oblast střední Dalmácie, sahá od Trogiru přes Split, Omiš až k Makarské a zahrnuje i ostrovy Šolta, Čiovo, Brač, Vis a Hvar. Uvítá Vás překrásnou přírodou, průzračnou čistotou moře a množstvím kulturních a historických památek. Pohostinnost místních obyvatel, dobrá kuchyně a výborná dalmatská vína znásobí Váš pocit dobře proživína znásobí Váš pocit dobře prožité dovolené. Slunečním svitem a teplotním průměrem je nejteplejším místem ve střední Evropě.

 

SPLIT

  

Největší město na chorvatském pobřeží Jadranu je hospodářské, kulturní a dopravní centrum Dalmácie. Pro své mimořádně cenné kulturně historické památky, středomořský kolorit, malebnou polohu a rostlinstvo patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším místům v celém státě. Organizací UNESCO byl splitský Diokleciánův palác zapsán do listiny nejvýznamnějších kulturních památek světa.

Vybraná letoviska pro Vaši dovolenou v Chorvatsku

Omišská riviéra 

Omišská Riviéra je proslulá především svými oblíbenými písečnýmí plážemi. Kaňon řeky Cetiny, pohoří Dinara, Mosor a Babnjaca, prastaré olivové háje a vinohrady i blízké středodalmatské ostrovy tvoří dohromady prostředí neuvěřitelné krásy, vše podtrhuje a dokonale doplňuje středomořská flora, bohatá kulturní a gastronomická nabídka, čerstvý vzduch a průzračně modré moře. Pro ty, kteří vyznávají aktivní dovolenou, je Omiš i celá riviéra dokonalou destinací pro Vaši dovolenou v Chorvatsku 2015.

Ostrov Šolta

  

 

Ostrov Šolta, vzdálený 18 km od Splitu, patří k nejčistším ostrovům střední Dalmácie. Ostrov je oceněn zelenou ekologickou pečetí. Nenajdete zde městský život, ale panensky čistou přírodu, kvetoucí vegetaci, průzračnou vodu s bohatým podmořským světem i starobylou architekturu. Je vhodným místem pro milovníky turistiky i klidné, romantické dovolené v Chorvatsku.

Ostrov Brač

 

 

Největší ze středodalmatských ostrovů. Počátky osídlení na ostrově Brač spadají již do doby neolitu (naleziště v jeskyni Kopačina). Pozůstatky římské éry můžeme nalézt na celém ostrově. Největší z nich jsou zcela jistě kamenolomy ve Škripu, ze kterého pocházejí kamenné bloky, použité pro výstavbu Dioklecianova paláce ve Splitu nebo např. Bílého domu.

Trogirská riviera

 

 

Město Trogir leží necelých 30 km severně od Splitu. Může se pyšnit bohatou historií. Opravdovým skvostem je románská katedrála ze 13. století. Trogir je právem považován za perlu Jadranského pobřeží. Skládá se z historického jádra na ostrůvku a mosty spojených nových částí, které se nacházejí na pevnině a přilehlém pobřeží ostrova Čiovo.

Makarská riviéra

 

Živé rekreační středisko uprostřed borových lesů a olivových hájů. Městečko s bohatou historií, rozprostírající se v půlkruhu malého přístavu, díky jemuž získalo velkou popularitu. Pozadí dokresluje hradba pohoří Biokovo v němž leží město. Průzračná voda umožňuje výborné koupání a centrum města nabízí kulturní zážitky. Makarská je vyhledávaným místem milovníků rušného večerního života. Ideální místo pro dovolenou v Chorvatsku.

Primošten

 

Letovisko 25 km jižně od Šibeniku a je rozloženo na dvou poloostrůvcích. Stará obec zde stojí od středověku. Vyrostla na ostrůvku a s pevninou ji spojoval most. Proto také její název pochází ze slova primostiti – přemostit. Městečko poskytuje ideální podmínky pro strávení nezapomenutelné dovolené na místních oblázkových a kamenitých plážích s pozvolným vstupem do moře.

Biograd na Moru

 

Moderní turistické město s bohatou vegetací v Severní Dalmácii. Staré jádro města Biograd na Moru leží na poloostrově mezi zátokami Bošana a Soline.

Tučepi

 

Oblíbené, středně velké letovisko, ležící pouhé 3 km jižně od Makarské, vyniká mimořádně bohatou vegetací a nejdelší (3 km) pláží na Makarské riviéře.

Výsledky hledání
Omiš – Zavírání sezony – zkrácený pobyt
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.9.2018 6 dní Bez stravy autobusautobus 3 950 Kč Detail

další nabídky >